شماره : 104
۶ / ۵ / ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت اول)

این متن، داستان واقعی و زندگینامه دومان سهند است. این نوشته، قسمت اول از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است. زندگی نامه دومان سهند بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ میلادی , مردم به جریان سیاسی در کشور رای دادند که رئیس‌جمهور آن زمان با توجه به سابقه

این متن، داستان واقعی و زندگینامه دومان سهند است. این نوشته، قسمت اول از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است.

زندگی نامه دومان سهند

بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ میلادی , مردم به جریان سیاسی در کشور رای دادند که رئیس‌جمهور آن زمان با توجه به سابقه فرهنگی, دست به رونق فرهنگی و از جمله انتشار روزنامه‌ها و نشریات جدید زد. طی اون سالها موج جدیدی از روزنامه نگاری در کشور پدید آمد و روزنامه‌های جریان های سیاسی با صفحه‌آرایی و مطالب مخاطب پسند تر و البته با بار تحلیل و خبری نوین منتشر شدند.

من دومان سهند با دوستام می رفتیم بیرون, جلوی همه کیوسک‌های فروش روزنامه می ایستادم و با اشتیاق نشریات را نگاه می‌کردم

پدرم روزانه حدود ۱۰ روزنامه می‌خرید و من با اشتیاق چند ساعت از وقتم را صرف مطالعه می‌کردم. از دوران دبستان به نوشتن علاقه داشتم و عاشق کتاب بودم؛ ولی روزنامه چیز دیگه ای بود. روزنامه ها بعد از آن سال‌ها دوران عجیبی رو تا الان در کشور سپری کردند که ترجیح میدم ازش گذر کنم ولی حتی با اتفاق‌های عجیب, علاقه من با کمتر شدن تعداد روزنامه ها به دلایلی بیشتر شد.

یادمه وقتی از مدرسه تعطیل می شدم یا با دوستام می رفتیم بیرون, جلوی همه کیوسک‌های فروش روزنامه می ایستادم و با اشتیاق نشریات را نگاه می‌کردم . گاهی دوستام به شوخی می گفتند: دومان، تیتر روزنامه از این کیوسک به کیوسک بعدی مگه عوض میشه که بازهم وایمیسی و نگاه می کنی ؟!

اطلاعاتم از نشریات در تمام حوزه‌ها به روز بود . نشریات جدید را میخریدم و حتی خبرنگاران را به خوبی می شناختم و می تونستم تحریریه ها رو از روی جلد حدس بزنم. یه گروه خلاق به هدایت یک جوان, یک روزنامه متفاوت منتشر کردند که من علاقه خاصی به اون پیدا کردم؛ با اینکه ۳۲صفحه بود و نمی‌شد از مطالبش گذشت, روزانه ساعت های زیادی رو با عشق, مطالب و تحلیل هاشون رو میخوندم .

با انتشار اون روزنامه, تصمیمم برای ژورنالیست شدن بیشتر از قبل شد و جالب اینکه می‌خواستم تو همون روزنامه با هیچ تجربه کاری استخدام شم, ولی نمیدونستم چطوری باید راهمو پیدا کنم ! آدرس ایمیل سردبیر را از سایت برداشتم و چندین بار بهش ایمیل دادم ولی جواب نداد.

از خونه ما تا دفتر اون روزنامه حدود یک ساعت پیاده راه بود و هر شب تصمیم میگرفتم که صبح به دفتر روزنامه سری بزنم و اگر تونستم سردبیر را ببینم . چندین بار این مسیر یک ساعته را تا دفتر روزنامه پیاده رفتم و ساعت‌ها روبروی ساختمان ایستادم ؛ ولی جرات نکردم وارد شم . درواقع نمیدونستم تو کدوم حوزه می خوام خبرنگاری کنم .

این قسمت اول داستان از روزنامه نگاری تا مالک رسانه شدن من ” دومان سهند ” است.

داستان فوق، در چند پست سریالی منتشر شده است و میتوانید برای مطالعه ادامه داستان روی لینک زیر کلیک کنید.

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت دوم)

همه نوشته های دومان سهند

با کلیک روی برچسب همه نوشته های دومان سهند، میتوانید به همه مطالب و یادداشت های ایشان دسترسی داشته باشید.

ویدئو کلیپ از فعالیت های دومان سهند

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 104 توسط nemoonekarha و در روز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰:۳۸
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 147
۲۹ / ۴ / ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت دوم)

در حال خواندن زندگینامه شخصی به نام دومان سهند هستید. این یک داستان واقعیست، این نوشته قسمت دوم از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است. زندگی نامه دومان سهند طی یکی از سالها که همچنان به دکه بینی و خرید روزنامه‌ها ادامه می‌دادم و تو بیست

در حال خواندن زندگینامه شخصی به نام دومان سهند هستید. این یک داستان واقعیست، این نوشته قسمت دوم از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است.

زندگی نامه دومان سهند

طی یکی از سالها که همچنان به دکه بینی و خرید روزنامه‌ها ادامه می‌دادم و تو بیست سالگیم علاقه ام به روزنامه‌نگاری اقتصادی زیاد شد و خرید روزنامه های اقتصادی رو به دیگر روزنامه ها ترجیح می دادم.

یکی از سالها که بیکار بودم, تو نیازمندیهای روزنامه دنبال کار میگشتم به یه آگهی استخدام توی مجله گردشگری برخوردم و رفتم مصاحبه و دعوت به کار شدم .بعد از آغاز کار تواین مجله فهمیدم چه خوب که توی نشریه حرفه‌ای مشغول به کار نشدم .

بعد از دو سال از اون مجله با یکی از همکارهای آنجا به یه روزنامه سیاسی باسابقه رفتیم و من تو بخش اقتصاد اون روزنامه مشغول به کار شدم .

چون نیروی مازاد آن روزنامه محسوب می‌شدم راضی شدم حقوق نگیرم و مجانی کار کنم. معاون سردبیر اون روزنامه, حوزه اصلیش اقتصادی بود و هم خیلی از اصول روزنامه نگاری اقتصادی را بهم یاد داد؛ هم بهم پروبال داد و چندتا گزارش مهم نوشتم.

با اینکه تجربه کمی تو ژورنالیسم داشتم, به دلیل سالها مطالعه نشریات, با اکثر روزنامه نگارها و کارهاشون آشنا بودم و همین شبکه سازی و ارتباط را که ,اصل اولیه روزنامه‌نگاری بود را راحت پشت سر گذاشتم .

من دومان سهند بعد از دو سال از اون مجله با یکی از همکارهای آنجا به یه روزنامه سیاسی باسابقه رفتیم و من تو بخش اقتصاد اون روزنامه مشغول به کار شدم

اما اتفاق مهم تو دوران روزنامه نگاری من وقتی افتاد که یک روز سردبیر همون روزنامه که سالها پیش چند ساعت با آرزوی کار در اون, جلوی ساختمانش به سردرش زل می زدم, بهم زنگ زد .باورم نمیشد ! اونقدر خوشحال بودم که بدون پرس و جو به تحریریه روزنامه و دیدار سردبیر رفتم ولی بعد از صحبت با سردبیر , انگار آب یخ روم ریختن . اون منو برای گروه دیپلماسی می‌خواست ومن نه علاقه و نه تجربه داشتم؛ ولی با این وجود با دبیر گروه بین الملل صحبت اولیه کردم و اولین دستور کاری را دریافت کردم .

یک ستون کوتاه راجع به دیدار وزیر خارجه و یکی از مسئولان خارجی بود؛ با اینکه کوتاه بود, ساعت‌ها روش وقت گذاشتم و تحویل دبیر سرویس دادم و برای چاپ فرستاده شد. اولین نوشته من تو روزنامه دلخواهم در حوزه دیپلماسی منتشر شد. دبیر سرویس ازم خواست مدتی آزمایشی تو این حوزه کار کنم و بعدش تصمیم بگیرم؛ ولی من با اصرار به سردبیر گفتم؛ حوزه من اقتصاد است و به همین خاطر یه مدتی تا سردبیر تصمیم بگیره منتظر بودم ولی ظاهراً همای سعادت دوروبرم به پرواز در آمده بود؛ یکی از خبرنگاران سرویس اقتصادی اخراج شد و سردبیر برای کارتو اون حوزه من را دعوت به کار کرد .
این قسمت دوم داستان از روزنامه نگاری تا مالک رسانه شدن من ” دومان سهند ” است.

داستان فوق، در چند پست سریالی منتشر شده است و میتوانید برای مطالعه ادامه داستان روی لینک زیر کلیک کنید.

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت سوم)

همه نوشته های دومان سهند

با کلیک روی برچسب همه نوشته های دومان سهند، میتوانید به همه مطالب و یادداشت های ایشان دسترسی داشته باشید.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 147 توسط nemoonekarha و در روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲:۳۶
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 118
۲۹ / ۴ / ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت سوم)

این متن یک داستان واقعیست، داستان بخشی از زندگی و موفقیت کاری دومان سهند است. این نوشته قسمت سوم از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است. آنرا بخوانید و به آن فکر کنید. زندگی نامه دومان سهند کار در روزنامه مورد علاقه ام بعد از حدود

این متن یک داستان واقعیست، داستان بخشی از زندگی و موفقیت کاری دومان سهند است. این نوشته قسمت سوم از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است. آنرا بخوانید و به آن فکر کنید.

زندگی نامه دومان سهند

کار در روزنامه مورد علاقه ام

بعد از حدود هشت سال به یکی از آرزوهام رسیدم؛ کارتو روزنامه مورد علاقم که اتفاقاً پرتیراژترین روزنامه خصوصی کشور بود. خیلی از خبرنگارهای مطرح, آرزوی کار تو اون روزنامه را داشتند و دارند.

بعد از مدتی کار گزارش نویسی داستانی تو حوزه اقتصادی که رایج نبود رو روش کارم قرار دادم و چندین گزارش جنجالی نوشتم که هم اسم من و هم سرویس اقتصادی روزنامه را تو زبان‌ها انداخت.

بیشتر گزارش هام در مورد شغل های کاذب و دلالی زیرزمینی بود و مورد توجه مردم قرار گرفت. برای بعضی ازگزارش ها تهدید می شدم ولی به دلیل حمایت سردبیر ادامه دادم .

علاقه دومان سهند به سرمایه گذاری

بعد از مدتی به دلیل علاقه ام به شغل اصلیم که ازش پول در می آوردم؛ یعنی سرمایه‌گذاری, روزنامه‌نگاری را موقتاً کنار گذاشتم و با وجود مخالفت های مدیریت آن روزنامه و سردبیر، از روزنامه جدا شدم .

درطول گزارش نویسی هام ,یکی از گزارشام  باعث دستور یکی از وزرا برای برخورد با یکی از دلالی های کثیف حوزه خودش شد و حتی بعدها بر اساس آن یک فیلم ساخته شد و وزارت ارشاد جایزه بهترین گزارش را برای اولین بار به یک گزارش اقتصادی داد.

این قسمت سوم داستان از روزنامه نگاری تا مالک رسانه شدن من ” دومان سهند ” بود.

داستان فوق، در چند پست سریالی منتشر شده است و میتوانید برای مطالعه ادامه داستان روی لینک زیر کلیک کنید.

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت چهارم)

همه نوشته های دومان سهند

با کلیک روی برچسب همه نوشته های دومان سهند، میتوانید به همه مطالب و یادداشت های ایشان دسترسی داشته باشید.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 118 توسط nemoonekarha و در روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰:۲۷
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 120
۲۹ / ۴ / ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷

داستان دومان سهند، مالک چند روزنامه که روزی فقط روزنامه نگار بود(قسمت چهارم)

این متنی که مطالعه میکنید، زندگی نامه و داستان واقعی شخصی به نام دومان سهند است، مالک چند روزنامه که روزی فقط یک روزنامه نگار بود. پس اگر داستان موفقیت افراد موفق برای شما جذاب است حتما این داستان را بخوانید. این نوشته قسمت چهارم از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه

این متنی که مطالعه میکنید، زندگی نامه و داستان واقعی شخصی به نام دومان سهند است، مالک چند روزنامه که روزی فقط یک روزنامه نگار بود. پس اگر داستان موفقیت افراد موفق برای شما جذاب است حتما این داستان را بخوانید.

این نوشته قسمت چهارم از چهار قسمت زندگینامه دومان سهند است، در پایان صفحه لینک کامل ۴ قسمت موجود است.

زندگی نامه دومان سهند

اهمیت هدفگذاری در کسب و کار

وقتی به آرزوم یعنی کار کردن در روزنامه مورد علاقم رسیدم , به این نتیجه رسیدم که هدفم فقط روزنامه‌نگاری نیست و می خوام مالک و سیاستگذار نشریه خودم باشم . وقتی شرکت سرمایه گذاری خودم رو تاسیس کردم, از همون اول به دنبال این هدف بودم و در سال ۲۰۱۵ این آرزو را هم عملی کردم.

اولین روزنامه مجله ایران به اسم آسمان آبی را منتشر کردیم.

با توجه به اینکه مردم خبرها را از طریق اینترنت خیلی زودتر از روزنامه‌ها میخوندن تصمیم گرفتیم یک روزنامه بدون توجه به خبر و تحلیلی مانند مجله هر روز منتشر کنیم.

این ایده در فکر، ایده خوبی بود ولی در عمل تحریریه قوی و کارآمدی می خواست که هر روز در حوزه‌های مختلف یه مجله منتشر کنندولی این اتفاق هم عملی شد. تو حوزه فرهنگی و اجتماعی هم مجله اکسیر را منتشر کردیم که تو حوزه خودش با صفحه آرایی متفاوت, جنس کاغذ قابل بازیافت و مطالب جدید مورد توجه قرار گرفت.

هدفگذاری در کسب و کار از زبان دومان سهند

دومان در حوزه کارآفرینی

در حوزه کارآفرینی هم مجله آینده روشن را منتشر کردم که به زندگی کارآفرینان می‌پرداخت وبخش زندگی لوکس اون هم پرخواننده بود. در آخر هم توی یک روزنامه سیاسی که یکی از فعالان به نام حوزه سیاست و دیپلماسی صاحب امتیازش بود , سرمایه گذاری کردم.

این قسمت چهارم داستان از روزنامه نگاری تا مالک رسانه شدن من ” دومان سهند ” بود و البته ادامه دارد ……………

همه نوشته های دومان سهند

با کلیک روی برچسب همه نوشته های دومان سهند، میتوانید به همه مطالب و یادداشت های ایشان دسترسی داشته باشید.

ارتباط از طریق توییتر و لینکدین دومان سهند

آدرس توییتر دومان سهند: https://twitter.com/DoumanSD
آدرس لینکدین دومان: https://www.linkedin.com/in/douman-sahand-9a85ab214/

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 120 توسط nemoonekarha و در روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷:۳۱
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 361
۲۱ / ۱۲ / ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳

بهترین روش های ترمیم سنگ نما چیست؟

ا نزدیک شدن سال جدید و شروع سال ۱۴۰۱ همه به فکر تمیز کزدن خانه و باز سازی منازل می افتند، یکی از کارهایی که به طور معمول مدیر های ساختمان به آن فکر میکنن ترمیم نمای ساختمان است. روش‌ترمیم سنگ نما یکی از روش‌هایی است که به زیبایی ساختمان و محل سکونت می‌افزاید. ظاهر

ا نزدیک شدن سال جدید و شروع سال ۱۴۰۱ همه به فکر تمیز کزدن خانه و باز سازی منازل می افتند، یکی از کارهایی که به طور معمول مدیر های ساختمان به آن فکر میکنن ترمیم نمای ساختمان است.
روش‌ترمیم سنگ نما یکی از روش‌هایی است که به زیبایی ساختمان و محل سکونت می‌افزاید. ظاهر نما، اصلی‌ترین عنصر در ساختمان محسوب می‌شود. محافظت و زیبایی نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که نمای ساختمان همواره در معرض عوامل مختلفی چون شرایط جوی، اشکالات نصبی، آب‌بندی نادرست و نفوذ رطوبت است، ترمیم نما باید هر چند مدت یکبار انجام شود. به طور مثال زمانی که سنگ نمای ساختمان ریزش پیدا کند باید ترمیم شود.

سه روش‌ ترمیم سنگ نما برای عید

روش های ترمیم سنگ نما در بازسازی منزل

ترمیم سنگ نمای ساختمانی به سه روش انجام می‌شود:

کار با طناب (راپل)

همانطور که می‌دانید امروزه آپارتمان‌ها در ارتفاعات زیادی ساخته می‌شوند. همچنین برج‌سازی نیز افزایش پیدا کرده است. روش‌ترمیم سنگ نما با طناب، مناسب این آپارتمان‌های بلند می‌باشد. هم ایمنی بالاتری دارد و هم کار، تخصصی‌تر انجام می‌شود و البته هزینه تمام شده نیز کمتر خواهد بود. کار با طناب با سرعت بیشتری انجام می‌شود و به راحتی می‌توان تمام نقاط نما را ترمیم نمود.

نصب داربست

امروزه ابزارهای ایمنی در ارتفاع، زیاد استفاده می‌شوند. داربست یکی از این ابزارهای مهم است که برای ترمیم نمای ساختمان قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما این روش کمتر استفاده می‌شود؛ چرا که معایبی دارد. از جمله معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه نصب داربست بسیار بالا است.
 • شخصی که بر روی چوب داربست کار می‌کند، در معرض خطر است.
 • فضای زیادی را برای نصب اشغال می‌کند. در این صورت، رفت و آمد عابرین و وسایل نقلیه سخت می‌شود.

دستگاه بالابر کلایمر

استفاده از این دستگاه یک روش‌ترمیم سنگ نما است که به نوبه خود معایبی را شامل می‌شود.

 • اجاره این دستگاه به صورت ماهانه، حدود چهار میلیون تومان است.
 • هزینه نصب آن نیز بسیار زیاد می‌باشد.
 • چون سبدهای نصب شده کلایمر، دو تا شش متری است، پس از ترمیم این مساحت باید دستگاه جابجا شود. در نتیجه سرعت کار با این دستگاه پایین می‌باشد.
 • جابجایی دستگاه شامل هزینه‌های نصب جداگانه می‌باشد.

استفاده از دستگاه کلایمر برای پیچ و رولپلاک کردن نما شرکت ایران فرود

اما از مهم‌ترین مزایای این دستگاه، این است که سیمان کاری بغل ساختمان با این دستگاه انجام می‌شود. چرا که ممکن است همسایه کناری اجازه نصب داربست را ندهد، بنابراین باید کلایمر نصب شود و ترمیم صورت گیرد.

روش‌ترمیم سنگ نما از کارهای مهم و ضروری در ساختمان است. قابل ذکر است که این کار باید توسط یک شخص حرفه‌ای انجام شود. چرا که هم خطر آسیب وجود دارد و هم کار باید دقیق و حرفه‌ای انجام شود.

استفاده از روش پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یکی دیگر از روش‌های محکم کردن سنگ نمای ساختمان است. تعداد پیچ و رو‌پلاک زدن روی هر قطعه سنگ می‌تواند یکی از عوامل پیشگیری از ریزش سنگ نما و بروز حوادث جانی و مالی در ساختمان ‌سازی باشد.

ظاهر آن بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما زمانی ‌که نحوه اجرا و متریال مورد استفاده آن را بررسی کنید به این نتیجه می‌رسید که دارای پیچیدگی بسیار ظریف و خاصی است که در صورت عدم توجه به این پیچیدگی و ظرافت‌ها در حین اجرای کار، ممکن است به سنگ‌های نما آسیب وارد شود. به‌ همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا توضیح مختصری در رابطه با پیچ و رولپلاک سنگ نما دهیم.

تعداد پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان چگونه است؟

توجه داشته باشید قبل ‌از آنکه به تعداد پیچ و رولپلاک زدن روی هر قطعه ‌سنگ توجه کنید، باید سایز پیچ‌ها را مورد بررسی قرار دهید. مسلماً سایز پیچ برای اسکوپ کردن (به عبارت دیگر پیچ و رولپلاک سنگ نما) بستگی به نوع سنگ و ضخامت آن دارد. معمولاً ملات پشت سنگ امری تعیین ‌کننده برای استفاده از تعداد پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان است.

برای سنگ‌هایی که ضخامت آن‌ها ۵ سانتی‌متر است باید از پیچی استفاده شود که ۴ برابر بلندتر از ضخامت سنگ باشد. سنگ‌هایی که ضخامتی بین ۲ تا ۳ سانتی‌متر دارند از پیچ‌هایی که سایز ۸ سانتی‌متر دارند، برای اسکوپ کردن استفاده می‌کنند. هر چه ضخامت یک سنگ بالاتر برود سایز پیچ نیز افزایش پیدا خواهد کرد. توجه کنید که هر چه ضخامت یک سنگ کمتر باشد باید از مته و پیچ‌های نازک‌تری برای سوراخ‌کاری استفاده کنید که سنگ دچار شکستگی نشود.

توجه به فاصله پیچ‌ها برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

از دیگر نکاتی که برای اسکوپ کردن سنگ نما باید مورد توجه قرار دهید، تعداد پیچ‌ها و همین‌طور فاصله آن‌ها با یکدیگر است. اگر از تعداد کمی از پیچ‌ها استفاده کنید باعث می‌شود تا استحکام سنگ‌ها کاهش پیدا کند. به عبارتی اگر تعداد پیچ‌ها تحمل بار سنگین سنگ‌ها را نداشته باشد معمولاً سنگ در صورت کنده شدن سقوط خواهد کرد که این امر باعث می‌شود تا خسارت مالی و جانی بسیار به وجود آید.

در مقابل اگر از تعداد پیچ‌های زیاد بر روی سنگ استفاده کنید باعث می‌شود تا شکستگی و ترک بر روی سنگ‌ها افزایش پیدا کند. پس بهترین کار توجه به فاصله بین پیچ‌ها با در نظر گرفتن عرض و ضخامت سنگ است. به عنوان مثال اگر سنگی با عرض ۴۰ سانتی‌متر دارید که طول آن یک متر است باید هر ۵۰ سانت پیچ را بر روی آن رولپلاک کنید.

شرکت ایران فرود بهترین خدمات پیچ و رولپلاک نما و خدمات دیگری مانند آب بندی نما، نور پردازی نمای ساختمان و خدمات شستشوی نمای ساختمان در کرج با ضمانت ۴ سال با نازلتزین قیمت به شما ارائه میدهد. ایران فرود یکی از قوی ترین ترین شرکت های راپل کار در تهران است. زیرا تیم ما آموزش دیده و حرفه ای است. همچنین تمامی کارکنان داری بیمه نامه مسئولیت و دارای مدرک بین الملی ایرتا سطح ۳ می باشند، سال ها تجربه در خدمات پیچ و رولپلاک باعث شده ما کیفیت، سرعت و مهمتر از همه جلب رضایت مشتریان را هدف خود قرار داهیم.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 361 توسط nemoonekarha و در روز شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳:۴۰
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 358
۱۸ / ۱۲ / ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵

بهار؛ بهترین زمان برای تغییر دکوراسیون اداری

با هوای سرد زمستانی خداحافظی میکنیم تا برای بهار که فصل سرزندگی و طراوت است آماده شویم و آن را آغازی جدید می دانیم. به گفته کارشناسان، بهار فرصت مناسبی برای نوسازی دکوراسیون دفتر کار شماست تا به آن روح تازه بهاری اضافه کنید. انجام تغییرات جدید در دفتر کار و طراحی مجدد آن تأثیر

با هوای سرد زمستانی خداحافظی میکنیم تا برای بهار که فصل سرزندگی و طراوت است آماده شویم و آن را آغازی جدید می دانیم. به گفته کارشناسان، بهار فرصت مناسبی برای نوسازی دکوراسیون دفتر کار شماست تا به آن روح تازه بهاری اضافه کنید.
انجام تغییرات جدید در دفتر کار و طراحی مجدد آن تأثیر مثبتی بر سیستم کاری دارد؛ افزایش بهره وری و افزایش نوآوری، زیرا مطالعات متعدد نشان داده است که طراحی داخلی دکوراسیون اداری می تواند تأثیر بسزایی بر بهره وری و راحتی کارمندان داشته باشد، زیرا محیط اطراف دفتر کار به شدت بر رفتار کارگران تأثیر می گذارد.

نوع سبک و استفاده از دکوراسیون اداری ممکن است بسته به ماهیت کار متفاوت باشد.  طراحی و تغییر دکوراسیون اداری ممکن است در ابتدا برای کارفرمایان ایده دشواری به نظر برسد اما ایجاد یک محیط کاری راحت و منعطف می تواند تاثیر مثبتی نه تنها بر روی کارفرمایان بلکه بر بهره وری کارکنان نیز تاثیر داشته باشد. همچنین کارمندان بیشتر وقت خود را در دفاتر کارخود می گذرانند، در واقع محیط اداری مانند خانه دوم آنها می شود. پس فراهم کردن آسایش کارمندان بسیار مهم است.

در اینجا نکات کارشناسان دکوراسیون برای بهار ۲۰۲۲ را به شما بیان می کنیم. قبل از شروع به یاد داشته باشید مرحله انتخاب نوع دکوراسیون اداری ، یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشیم.  طراحی های اداری باید با توجه به هدف و ماهیت کسب و کار انتخاب شود، زیرا با توجه به مشاغل مختلف ممکن است نیاز به طراحی دکوراسیون اداری مدرن ، دکوراسیون اداری کلاسیک و یا دکوراسیون مجلل باشد.

رنگی جسورانه برای سقف

سقف بخش مهمی از دکوراسیون اداری است و اگرچه همیشه با رنگ های ساده مانند سفید یا خاکستری رنگ آمیزی می شود، با توجه به نظر کارشناسان ، آزمایش رنگ های تند برای سقف، برجسته ترین روند امسال است. با شروع فصل بهار، می توانید رنگ آبی را برای سقف انتخاب کنید و آن را با رنگ های خنثی برای دیوارها مانند خاکستری، بژ یا کرم هماهنگ کنید.

درها را نادیده نگیرید!

طراحی دکوراسیون اداری

با وجودی که درب ها در هر مکانی ضروری هستند، اغلب نادیده گرفته می شوند و ما آن ها را در رنگ های ساده مانند سفید یا بژ انتخاب می کنیم، اما برعکس، درها می توانند جلوه ای متمایز به اتاق ببخشند و بهار امسال کارشناسان به شما توصیه می کنند به جای انتخاب درب شیشه ای که دیگر از مد افتاده است، می توانید یک درب با رنگ روشن برای دکوراسیون اداری خود انتخاب کنید که قسمتی از آن شیشه کار شده تا نور بیشتری به اتاق کار شما وارد شود.

رنگ های دفتر کار

رنگ های دفتر کار

نیازی به طراحی مجدد اتاق کار ندارید، چند لمس ساده تغییری محسوس و با طراوت در دکوراسیون داخلی دفتر کار دکوراسیون اداری شما ایجاد می کند، بنابراین بهار امسال روی انتخاب رنگ های خاکستری تیره تمرکز کنید، چه برای دیوارها، چه برای لوازم جانبی اتاق که اکنون محبوب ترین هستند. همچنین توصیه می شود کشوهای ظریف را با تمرکز بر انتخاب درها، کشوهای دستگیره دار و در رنگ های چشمگیر انتخاب کنید.

البته این نکته را فراموش نکنید که معمولا از رنگ سفید در رنگ آمیزی دیوارهای اداری استفاده می شود، زیرا این رنگ نشان دهنده تمیزی و پاکی است. توصیه ما این است که از این رنگ در ادارات استفاده نکنید بلکه در انتخاب رنگ های دیگر متناسب با محیط کار اداری دقت کنید، رنگ ها نه تنها بر روحیه و حالات عاطفی کارکنان تاثیر می گذارند بلکه می توانند بر بهره وری کارگران نیز تاثیر بگذارند.

تحقیقات نشان داده است که کارکنانی که در اتاق‌هایی با رنگ سفید کار می‌کنند نسبت به سایرین کارمندان با سرعت بیشتری مرتکب اشتباه می‌شوند. رنگ‌ها معمولاً به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شوند. رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی باعث افزایش انرژی و سطح فعالیت افراد می شود، در حالی که تن های سرد مانند آبی، سبز و بنفش به فضا آرامش می بخشد. پس بهتر است در انتخاب رنگها دقت کنید. رنگ ها باید مناسب برای مکان با توجه به ماهیت آن و هدفی که برای آن طراحی شده است انتخاب شوند.

اهمیت اندازه دیوار ها در دکوراسیون داخلی

به گفته کارشناسان، افزودن قفسه هایی که بالاتر از ارتفاع در وسط دیوار قرار می گیرند، می تواند اندازه دیوارها را افزایش داده و آنها را بزرگتر نشان دهد. می توانید از این قفسه ها برای قرار دادن گیاهان یا کتاب ها به دلخواه خود استفاده کنید.

اهمیت اندازه دیوار ها در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون محیط اداری به دلیل نقش فعال نور طبیعی در آن، باید اهمیت زیادی به ورود نور طبیعی خورشید به اندازه کافی داد. نور طبیعی حتی بر سلامتی و آسایش کارکنان نیز تاثیر دارد. روانشناسان موافق هستند که قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی نور مصنوعی سطح هورمون “کورتیزول” را کاهش می دهد که باعث افزایش استرس روزانه می شود. از طرفی نور طبیعی خورشید به بالا بردن سطح هوشیاری در بین کارکنان و افزایش بهره وری آنها کمک می کند. از این منظر، نور مصنوعی در دفتر کار باید مکمل نور طبیعی باشد نه اینکه بر آن غلبه کند.

وسایل روشنایی یکپارچه که از چراغ های LED استفاده می کنند، راه حل عالی را ارائه می دهند، زیرا به طور خودکار سطوح روشنایی را با توجه به سطوح نور خورشید تنظیم می کنند و نسبت به لامپ های فلورسنت برای چشم راحت تر هستند. بنابراین این وسایل روشنایی حداکثر استفاده از نور طبیعی خورشید را امکان پذیر می کند و همچنین امکان شخصی سازی سطوح روشنایی در هر گوشه از دفتر را برای مطابقت با ترجیحات فردی هر کارمند فراهم می کند. ما متوجه تقاضای فزاینده مدیران برای ارائه دستگاه های کنترلی خود به کارکنان برای تنظیم روشنایی بر اساس ترجیح خود هستیم.

نقش پارتیشن ها در دکوراسیون اداری دفتر کار

نقش پارتیشن ها در دکوراسیون اداری دفتر کار

استفاده از پارتیشنهای اداری طراحی شده به صورت پارتیشن شیشه ای، چوبی و شیشه و چوب با هم در فضاهای بزرگ می تواند منجر به تقسیم بندی فضا و استفاده صحیح و بهینه از آن شود. استفاده از مبلمان اداری متناسب با هر فضایی، علاوه بر زیبایی که به ارمغان می آورد، سودمندی کسب و کار شما را نیز افزایش می دهد.

کارکنان شما باید در اولویت شما باشند زیرا وظیفه آنها انجام کار بهتر است و انجام دادن هر چه بهتر کارها می تواند باعث رشد سازمان شود. در طراحی دکوراسیون اداری سازمان خود بهترین انتخاب را داشته باشید و برای این منظور بهتر است از افراد متخصص آسال سازه در این زمینه مشورت بگیرید.

واگذاری چنین پروژه هایی به شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند، تضمین کننده اتفاقات خوبی برای شما خواهد بود. طراحی اولیه دکوراسیون و اجرای دقیق و حساسیت در کارهای آن، از ویژگیهای یک شرکت حرفه ای است.

شرکت طراحی دکوراسیون آسال سازه پرگاس بعنوان یک شرکت قدیمی و با تجربه در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی دکوراسیون دفتر کار یا دکوراسیون اداری توسط یک تیم حرفه ای متشکل از افراد جوان و پر انرژی آشنا به طراحی دکوراسیون مدرن ۲۰۲۲ به صورت کاملا علمی و به روز کار خود را شروع کرده و توانسته با ایجاد اعتماد در مشتریان وفادار، نمونه کارهای حرفه ای در مناطق ۲ مثل سعادت آباد، شهرک غرب و نیز مناطق ۵ مثل صادقیه، ستارخان، پونک و همچنین دیگر مناطق تهران در کارنامه خود ثبت نماید.

حرفه ای بودن ما را در نمونه کارهای طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار و قراردادهای مدیریت پیمان ما ببینید و جهت هر گونه مشاوره و همانگی با ما تماس بگیرید.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 358 توسط nemoonekarha و در روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵:۱۸
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 355
۲۸ / ۱۰ / ۱۴۰۰ - ۷:۰۵

خانه های دهکده المپیک برای زندگی چطوره؟

حتما اخبار طرح جدید مسکن ملی به گوشتان خورده؛ دغدغه ثبت نام خانه، نوسانات شدید بازار و قیمت مصالح ساختمانی و پایین بودن تسهیلات و وام های بانکی برای جوانان، از جمله مواردی است که تنها نسل جدید را برای خرید خانه، آن هم در فاصله چند ۱۰ کیلومتری تهران و بدون امکانات فراری خواهد

حتما اخبار طرح جدید مسکن ملی به گوشتان خورده؛ دغدغه ثبت نام خانه، نوسانات شدید بازار و قیمت مصالح ساختمانی و پایین بودن تسهیلات و وام های بانکی برای جوانان، از جمله مواردی است که تنها نسل جدید را برای خرید خانه، آن هم در فاصله چند ۱۰ کیلومتری تهران و بدون امکانات فراری خواهد داد. و سوال مهم اینجاست که، با توجه به بهانه ای بنام “حقوق وزارت کاری” که در دست شرکت های خصوصی است، چه کسی توانایی پرداخت این وام ها دارد؟ و اصن تا چند نسل بعد باید قسط این وام ها را پرداخت کنند؟

با یه حساب دو دوتا چهارتا، به این نتیجه خواهیم رسید که: سری را که درد نمی کند، دستمال نمی بندن و اصن چرا راه دور برویم، چند سباحی بیشتر که نمی خواهیم در خانه ای زندگی کنیم. پس با همین وام هایی که بانک ها می دهند، جایی را برای سکونت پیدا کنیم، اما کجا؟

یکی از مناطقی که می توان گزینه های متنوعی را برای رهن و اجاره خانه و آپارتمان یا حتی خرید مسکن پیدا کرد، منطقه ۲۲ و گل سرسبد آن ها دهکده المپیک (Dehkadeh-ye-Olympic) است. با توجه به تحولات ۱۰ سال اخیر در غرب تهران، که همواره با ساخت و ساز برج ها و مجتمع های مسکونی آسمان خراش همراه بوده، املاک دهکده المپیک، از جهات دیگری وارد بازار مسکن شده اند. در واقع به واسطه خانه های نوساز و جدید منطقه بیست و دو، قیمت خانه و آپارتمان های دهکده افزایش چندانی نداشته است.

در حال حاضر نیز بیشترین نرخ رهن و اجاره ملک در منطقه بیست و دو (District 22)، مربوط به خانه های آپارتمانی محله دهکده المپیک و شهرک هایی است که در حد فاصل پارک جوانمردان و بزرگراه آزادگان قرار دارند. برخی از محله ها و شهرک های اطراف بلوار دهکده المپیک به شرح زیر هستند:

 • شهرک دهکده المپیک
 • شهرک لاله
 • زیبادشت بالا
 • زیبادشت پایین
 • شهرک چشمه
 • شهرک صدر

علاوه بر موارد فوق، در ضلع غربی بزرگراه آزادگان شمال نیز، تعدادی محله معروف و صاحب نام وجود دارد که بررسی و پیگیری آن ها نیز خالی از لطف نیست، مانند شهرک راه آهن (شهرک گلستان)، شهرک کوثر، شهرک یاس و شهرک های اطراف بلوار کوهک.
به شما قول می دهیم که با احتمال بالای ۹۰ درصد، پس از بازدید این ناحیه و رویت مناطق دیدنی دهکده المپیک و مراکز تفریحی آن، از این محله خوشتان بیاد. ولی از دید شما آپارتمان ها قدیمی باشند و به مشاور خرید و فروش املاک خود بگویید که دوست ندارید در خانه های کلنگی دهکده المپیک زندگی کنید. در واقع ترجیح شما همین محله است، اما تمایل به سکونت در خانه های نوساز آن دارید.

اولا به شما یادآوری می کنیم که خیلی از مالکین خانه های ویلایی دهکده المپیک، در حال حاضر اقدام به نوسازی کرده اند. همین الآن هم، اگر سری به خیابان های اطراف بلوار دهکده و میدان المپیک بزنید، در هر خیابان، حداقل با یک پروژه در حال ساخت یا تکمیل شده مواجه خواهید شد.

دوما تعدادی برج نوساز تا حداکثر ۱۰ سال ساخت نیز در محله المپیک ساخته شده اند و نام برخی از آن ها جهت معرفی عنوان می کنیم:

 • برج های دوقلوی المپیک (برج های خاتم الانبیاء)
 • برج دوقلوی سپهر پردیس المپیک
 • برج پارسی
 • برج مسکونی آفتاب شهرک چشمه
 • برج مسکونی آسمان شهرک چشمه
 • برج های مسکونی دیوان محاسبات کشور
 • برج گل آرا
 • برج های آریا
 • مجتمع وزارت دفاع

این گزارش توسط مشاورین املاک مسکن آسا (Asa Real Estate)، بعنوان معتبرترین دپارتمان و آژانس مسکن دهکده المپیک و منطقه ۲۲ جهت رهن، اجاره و خرید و فروش خانه و آپارتمان در دهکده المپیک تهران تهیه و تنظیم شده است. همین حالا با مشاورین املاک دهکده المپیک در مسکن آسا تماس بگیرید، تا بهترین ملک را در موقعیت و محله مورد علاقه خود به دست آورید.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 355 توسط مهدی امین اخلاقی و در روز سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۵:۵۳
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 348
۷ / ۱۰ / ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵

دومان توکان؛

با پروژه های دومان توکان بیشتر آشنا شوید

با پروژه های سرمایه گذاری دومان توکان بیشتر آشنا شوید.؛

درباره شرکت سرمایه گذاری پیشرو دومان توکان چه میدانید؟

درباره شرکت سرمایه گذاری دومان

درباره دومان توکان

بنیانگذار و موسس شرکت سرمایه گذاری پیشرو دومان توکان، کارآفرینی متولد ۱۳۶۱ شمسی، که فعالیت حرفه ای خود را در زمینه جذب و هدایت سرمایه از اوایل دهه ۸۰ شمسی آغاز و در دهه ۹۰ بعنوان مدیر عامل چندین مجموعه کسب و کار به فعالیت خود ادامه داد.
او علاوه بر فعالیت در زمینه سرمایه گذاری بعنوان روزنامه نگار و خبرنگار اقتصادی درچندین روزنامه و نشریه از جمله شرق، بهار، تجارت گردشگری و دنیای تجارت بعنوان خبرنگار، دبیر سرویس و سردبیر دارای تجربه کاری است.
او در فاصله سال ۹۰ تا ۹۷ بعنوان موسس یا سرمایه گذار شرکت های پرواز آریایی، اریکه فارس، تمدن برتر، عدالت پیشرو فناوری، سیر گشت و سرمایه گذاری دومان توکان شناخته شده است. او در قالب برند سرمایه گذاری دومان توکان به فعالیت در پروژه های مختلفی پرداخته است. از جمله رزومه دومان توکان میتوان به سرمایه گذاری های مختلف در حوزه های فرهنگی و اقتصادی میتوان نام برد.

معرفی برخی نشریات دومان توکان

نشریات دومان توکان

نشریات دومان توکان

نشریات دومان دوکان به شرح زیر است.

ماهنامه آینده روشن

ماهنامه آینده روشن در حوزه ی کار آفرینی و اقتصاد با سرمایه گذاری موسس دومان توکان منتشر شد. در هر شماره از این نشریه با یک فعال اقتصادی ایرانی مصاحبه اختصاصی انجام میشد .

ماهنامه اکسیر

ماهنامه اکسیر نوین بعنوان مجله ی فاخر حوزه ی هنر وادبیات باطراحی صفحات بینظیر وکاغذ خاص منتشر شد.این نشریه درمدت کوتاهی از طرف فعالان هنری مورد توجه قرار گرفت. درهرشماره ازاین نشریه بایکی از روشنفکران حوزه ی هنر وادبیات مصاحبه اختصاصی صورت می گرفت.

روزنامه آسمان آبی

روزنامه آسمان آبی بعنوان اولین روزنامه غیرخبری ایران (روزنامه مجله) توسط دومان سهند راه اندازی وبا سرمایه گذاری او منتشر شد. در هر شماره این روزنامه، حوزه های مختلف تحریریه بصورت مجله ای به انتشار مطالب می پرداختند. این روزنامه در دوره کوتاه انتشار خوانندگان بیشماری پیدا کرد ومورد توجه اصحاب رسانه قرار گرفت.

روزنامه وقایع اتفاقیه

روزنامه وقایع اتفاقیه در دوره های مختلف توسط تحریریه های متفاوت منتشر می شد.درسال ۹۶ دوره ی جدید این روزنامه با سرمایه گذاری بناینگذار شرکت دومان توکان انتشار یافت.در رویکرد جدید این روزنامه درحوزه ی سیاست ودیپلماسی نگاهی نو را دنبال کرد وبا تحلیل های اختصاصی در این دو حوزه به روزنامه ای متفاوت تبدیل شد.

سرمایه گذاری دومان توکان در حوزه هتل، رستوران و کافی شاپ

رستوران دنیز

سرمایه گذاری های دومان در حوزه رستوران

یک مجموعه کافی شاپی بنام آس در شعبه مرکزی واقع در برج میلاد تهران است. دررزومه کاری دومان توکان در قالب برند سرمایه گذاری احداث چندین مجموعه رستورانی ازجمله شمس ،آرکا، کاوانی و دنیز به چشم میخورد. دومان توکان سرمایه گذار ۲ هتل در تهران وکیش به نامهای بلور و ستاره بود.کافه رستوران کاوانی در سعادت آباد است و با یک محیط متفاوت و پرداختن به بسیاری از جزییات به عنوان یک کافه پرطرفدار در محدوده بلوار دریا شناخته شده است.

فعالیت دومان توکان در حوزه سینما

فعالیت های دومان توکان در حوزه موسیقی

فعالیت های دومان توکان در حوزه موسیقی

ما همه پیپ می‌کشیم شما چطور ؟ اگر فیلم دابلند را دیده باشید، این دیالوگ به گوش شما آشنا است. دابلند فیلمی محصول مشترک بین ایران و گرجستان است. اگر این فیلم کمدی را ندیده‌اید، دیدن آن را به شما توصیه می‌کنیم.
دومان توکان در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۸ به ترتیب بر روی فیلم‌های مرمت و دابلند سرمایه‌گذاری کرده است که این دو فیلم بین‌المللی می‌باشند.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 348 توسط فاطمه راد و در روز سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵:۴۶
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 342
۱۸ / ۶ / ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

نحوه استفاده از پروتئین برای بدنسازی

نحوه استفاده از پروتئین برای بدنسازی برخی از افراد مایل به مصرف مکمل های پروتئینی هستند و مکمل های پروتئینی یکی از پرمصرف ترین مکمل ها برای عضله سازی هستند و به صورت پودر ، کپسول ، شیک و میله در دسترس هستند در اینجا چند مورد کلی وجود دارد. نکاتی در مورد نحوه استفاده

نحوه استفاده از پروتئین برای بدنسازی

برخی از افراد مایل به مصرف مکمل های پروتئینی هستند و مکمل های پروتئینی یکی از پرمصرف ترین مکمل ها برای عضله سازی هستند و به صورت پودر ، کپسول ، شیک و میله در دسترس هستند در اینجا چند مورد کلی وجود دارد. نکاتی در مورد نحوه استفاده از آن:

 • قبل از استفاده از مکمل های پروتئینی با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.
 • یک نوع مکمل پروتئینی با کیفیت بالا انتخاب کنید.
 • مصرف پودر پروتئین به عنوان شیک در هنگام صبحانه ، یا به شکل ظرف فرنی (به انگلیسی: Porridge) ، یا می توان آن را به صورت یک شیک به عنوان یک میان وعده سالم و سیر کننده بین وعده های اصلی غذا خورد.
 • مصرف پودر پروتئین در ۳۰ دقیقه پس از اتمام تمرین می تواند به کاهش از دست دادن عضلات و تسریع بهبودی بعد از ورزش کمک کند.
 • کافی است یک بار در روز پودر پروتئین بخورید. این امر مگر اینکه شخصی برای مسابقه بدنسازی آماده شود ، یا مقدار کمی پروتئین در طول رژیم خود مصرف کند ، اما هنگام افزایش فعالیت بدنی ، مصرف پروتئین باید افزایش یابد.
 • مخلوط کردن پودر پروتئین طعم دار با آب طبق دستورالعمل روی بسته بندی محصول ، می توان گفت که همیشه لازم نیست از آب فقط برای مخلوط کردن پودر استفاده شود ، اگرچه مخلوط کردن آن با آب به تسریع تحویل پروتئین کمک می کند. به عضلات و پروتئین را می توان به جای استفاده از آب با شیر یا یکی از جایگزین های آن ترکیب کرد و در نتیجه یک شیک خامه ای شبیه به بافت شیک شیر تولید کرد و یک فرد می تواند با ترکیب شیرک پروتئینی با طعم های مختلف تهیه کند. پودر با یک قسمت میوه ، یا یک قاشق کره لوبیا ، بادام زمینی و سایر مواد مفید.

شایان ذکر است که طعم های مختلف زیادی از پودر پروتئین وجود دارد که بسته به مواد تشکیل دهنده و منبع پروتئین متفاوت است. همچنین ، بسیاری از شرکت ها از طعم دهنده ها یا سایر مواد تهیه شده توسط دانشمندان متخصص مواد غذایی برای افزایش طعم پودر استفاده می کنند. ، و تولید طعم های غیر از طعم های معمول ؛ مانند شکلات ، وانیل و توت فرنگی.

 

نحوه انتخاب پروتئین برای بدنسازی

هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه انتخاب پروتئین برای بدنسازی به طور خاص وجود ندارد ، اما به طور کلی ، به ورزشکاران توصیه می شود که ارزش بیولوژیکی (BV) ، معروف به BV ، پودر پروتئین مورد نظر را بررسی کنند ، و این مقدار بیانگر اثربخشی پروتئین است. استفاده از پروتئین بدست آمده از بدن. از نظر غذایی ، ارزش بیولوژیکی ۱۰۰ نشان می دهد که بدن می تواند از تمام پروتئین های موجود بهره مند شود ، و در اینجا برخی از انواع پودرهای پروتئین و ارزش های بیولوژیکی آنها آمده است:

 • پروتئین وی: (انگلیسی: Whey) ؛ این یکی از انواع پروتئین های استخراج شده از شیر است و حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری (به انگلیسی: Essential amino acids) است که بدن انسان نمی تواند به تنهایی آنها را تولید کند و باید از غذا مصرف شود و ارزش بیولوژیکی آن ۱۰۴؛ این باعث می شود منبع عالی پروتئین باشد که بدن انسان می تواند از آن استفاده کند.
 • پروتئین کازئین: (به انگلیسی: Casein) ؛ این پروتئین دیر هضم از شیر استخراج می شود و حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری مانند آب پنیر است ، اما ارزش بیولوژیکی آن کمتر است. جایی که ۷۷ است.
 • پروتئین سویا: که جایگزین گیاهی مناسبی برای پروتئین کازئین و پروتئین آب پنیر است و همچنین حاوی تمام اسیدهای آمینه است ، اما ارزش بیولوژیکی آن از آنها کمتر است. جایی که ۷۴ است

هنگام انتخاب شیک پروتئینی ، توصیه می شود به سه نکته مهم توجه کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که پروتئین از کیفیت بالایی برخوردار است. مانند آب پنیر یا چیز دیگری.
 • بررسی خلوص محصول و عاری از قند یا مواد افزودنی غیر ضروری.
 • اطمینان حاصل کنید که پودر پروتئین مخلوط شده و به راحتی حل می شود ، علاوه بر انتخاب طعم مورد نظر شخص.

برای آشنایی با انواع دیگر پروتئین ها ، می توانید مقاله انواع پروتئین ها برای بدنسازی را مطالعه کنید .

 

چه زمانی بدنسازان می توانند پروتئین بخورند

زمان خاصی برای خوردن پروتئین برای بدنسازان وجود ندارد ، اما به طور کلی ، برخی نشان می دهند که زمان مناسب بستگی به اهداف سلامتی و تناسب اندام دارد که فرد می خواهد به آنها برسد. برخی ممکن است ترجیح دهند آن را در زمان خاصی از روز بر اساس تمایل آنها به کاهش وزن ، یا عضله سازی یا حفظ آنها ، اما این توسط مطالعات علمی تأیید نمی شود.

اگر هدف مصرف مکمل های پروتئینی توسط فرد ایجاد عضله باشد ، بهترین زمان برای دستیابی به رشد مطلوب هنوز در حال تحقیق است ، اما انجمن بین المللی تغذیه ورزشی نشان می دهد که مصرف پروتئین در هر زمان ، حداکثر دو ساعت پس از ورزش ، برای افزایش توده عضلانی مناسب است ، برخی از ورزشکاران ممکن است ۱۵ تا ۶۰ دقیقه بعد از ورزش مصرف مکمل های پروتئینی را توصیه کنند و اشاره می کنند که این دوره برای استفاده بیشتر از مواد مغذی ایده آل است. مانند پروتئین ، اما این امر با مطالعات علمی تأیید نمی شود ، و برعکس ، مروری که توسط مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد ، نشان داد که این دوره بسیار طولانی تر از آنچه تصور می شد ، طول می کشد.

برای افراد عادی ، تحقیقات نشان داده است که تمرینات مقاومتی و مصرف پروتئین در مقادیر کافی مهمتر از زمان مصرف است و همچنین یک تجزیه و تحلیل آماری شامل ۲۳ مطالعه ، منتشر شده در مجله بین المللی Society of Sports Nutrition Journal 2013 ، و از طرف دیگر ، ورزش در حالت ناشتا ؛ مانند ورزش قبل از صبحانه ، اگر مدت کوتاهی بعد از تمرین پروتئین بخورید ، ممکن است سود بیشتری ببرید. این به این دلیل است که بدن برای مدتی آن را دریافت نکرده است ، و باید توجه داشت که نیاز به مطالعات بیشتری است تا مشخص شود آیا تأثیر زمان مصرف پروتئین برای بدنساز وجود دارد یا خیر. زمان مناسب برای مصرف آن

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مصرف پروتئین ، می توانید مقاله بهترین زمان برای نوشیدن پروتئین را مطالعه کنید .

 

نگاهی به فواید پروتئین برای بدنسازی

پروتئین یافت در هر سلول از بدن، و آن است که از ارتباط یک گروه از اسیدهای آمینه در زنجیره طولانی، و آرایش مختلف از این اسیدهای منجر به تعیین نقش پروتئین و در نتیجه تشکیل، و آن را شایان ذکر است که ۲۰ نوع مختلف آمینو اسید وجود دارد ، لازم به ذکر است که پروتئین جزء ضروری رژیم غذایی است و در ساخت و ترمیم انواع بافت های بدن نقش دارد. بدنسازان مانند ماهیچه ها می توانند عملکرد خود را با قرار دادن غذاهای غنی از پروتئین در رژیم غذایی یا میان وعده های خود افزایش دهند ، با این حال برخی از افراد ترجیح می دهند از مکمل های پروتئینی استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مزایای پروتئین برای بدنسازی را مطالعه کنید .

 

بدنساز به چه میزان پروتئین نیاز دارد؟

فرد باید قبل از استفاده از پودرهای پروتئینی نیازهای تغذیه ای خود را تعیین کند ، زیرا در صورت عدم دریافت مقدار کافی پروتئین از رژیم غذایی ، می توان آنها را مصرف کرد ، . به طور متوسط ??، پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن ۰.۸ گرم پروتئین است.

در مورد بدنسازان ، مقدار و دوز مورد نیاز بسته به عوامل مختلفی متفاوت است ، از جمله ؛ سن ، ترکیب بدن ، حجم ورزش ، کل انرژی مصرفی و همچنین وضعیت تمرین ورزشکار در تعیین این مقدار متفاوت است ، زیرا برخی نشان داده اند که مقدار توصیه شده روزانه بین ۱.۲-۱.۳ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن متغیر است.

در حالی که دیگران در توصیه های اخیر گزارش داده اند که میزان متوسط ??پروتئین توصیه شده برای ورزشکاران بین ۱.۴ تا ۲ گرم در هر کیلوگرم از وزن فرد در روز متغیر است ، برای افرادی که تمرینات مقاومتی انجام می دهند و هدف آنها افزایش توده عضلانی است ، و باید توجه داشت که مقدار واقعی مورد نیاز بدنسازان معمولاً بیشتر از آن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله میزان نیاز روزانه بدنساز به پروتئین را مطالعه کنید .

 

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 342 توسط nemoonekarha و در روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹:۴۶
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 341
۱۸ / ۶ / ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

روش های تقویت عضلات دست

کربوهیدرات بخورید به گفته راب اسکینر ، کربوهیدراتها برای تقویت ماهیچه ها مهم هستند ، همانطور که پروتئین اهمیت دارد ، زیرا انرژی بدن را تامین می کنند ، بنابراین باید در خوردن کربوهیدراتهای پیچیده مانند: نان ، غلات کامل ، برنج و جو دوسر دقت شود. از کربوهیدراتهای ساده مانند: شکر و نوشابه خودداری

کربوهیدرات بخورید

به گفته راب اسکینر ، کربوهیدراتها برای تقویت ماهیچه ها مهم هستند ، همانطور که پروتئین اهمیت دارد ، زیرا انرژی بدن را تامین می کنند ، بنابراین باید در خوردن کربوهیدراتهای پیچیده مانند: نان ، غلات کامل ، برنج و جو دوسر دقت شود. از کربوهیدراتهای ساده مانند: شکر و نوشابه خودداری کنید.

کمی استراحت کن

باید مراقب باشید که هر گروه از ماهیچه های شما حداقل ۲۴ ساعت و ترجیحاً ۴۸ ساعت یا بیشتر قبل از تمرین مجدد همان گروه ماهیچه استراحت کنند. این کار باعث تولید هورمون هایی که سنتز پروتئین را تحریک می کنند می شود.

 

پروتئین بخورید

باید برای خوردن مقادیر پروتئین به طور روزانه دقت شود ، به طوری که توصیه می شود روزانه حدود ۱.۶-۱.۷ گرم پروتئین ، به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن دریافتشود. با در نظر گرفتن نیاز به انتخاب انواع منابع پروتئینی (گیاهی یا حبوبات یا گوشت و …) این کار را انجام دهید. به طوری که مقادیر کافی از همه اسیدهای آمینه ضروری بدست می آید ، اسید آمینه لوسین برای رشد ماهیچه ها و غذاهای حاوی پروتئین بسیار مفید است: مرغ ، تخم مرغ ، ماهی ، آجیل و حبوبات از این جمله هستند.

 

بلند کردن وزنه

بلند کردن وزنه منجر به تقویت عضلات دست می شود و این کار با بلند کردن دمبل ، هالتر یا استفاده از دستگاه با انتخاب وزنه ای که می تواند ۸-۱۲ بار پشت سر هم بلند شود انجام میگیرد. مراقب باشید که آرنج ها در پهلوها ثابت بمانند. هنگام حمل هالتر یا دمبل و حرکت نکردن آنها هنگام بلند کردن وزنه و کاهش وزن برای انجام صحیح حرکت ، می توان از دستگاه گرفتن دست استفاده کرد ، برای تقویت دست و ساعد کار می کند.

 

حرکت های فشاری انجام دهید

حرکت با حرکت بدن با موازات زمین شروع می شود ، سپس آن را پایین می آورید ، آرنج ها را خم می کنید تا قفسه سینه به زمین برسد ، و سپس به حالت اولیه باز می گردید و تکرار می شود و با قرار دادن تمرین می توانید قدرت تمرین را کاهش دهید. زانو روی زمین

 

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 341 توسط nemoonekarha و در روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹:۳۰
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 337
۱۳ / ۶ / ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲

Interview with Duman Sahand, Capital Market Analyst

pharmaceutical and hygiene industries as suitable options for short-term investment Interview with Duman Sahand, Capital Market Analyst While the majority of countries are distributing Covid-19 vaccines, various businesses are concerned about activity in the post-Covid era. We interviewed Duman Sahand, a capital market analyst and investor, in this regard. What is your opinion about business

pharmaceutical and hygiene industries as suitable options for short-term investment

Interview with Duman Sahand, Capital Market Analyst

While the majority of countries are distributing Covid-19 vaccines, various businesses are concerned about activity in the post-Covid era. We interviewed Duman Sahand, a capital market analyst and investor, in this regard.

What is your opinion about business during the post-Covid era?

The structure of investment and capital market is inclined towards overcoming stagnation and regaining balance. Usually, during a crisis, several businesses sustain losses. However, there are other businesses that not only experience no loss but also achieve considerable growth. For instance, during the Covid-19 pandemic, the tourism industry underwent stagnation while E-commerce, especially Online sale websites, experienced significant growth. I believe that within the next 12 months the fields that sustained losses will try to restore balance and rapidly reconstruct their markets and it will slow down the growth of E-commerce.

What are the most significant and profitable fields of business for investment?

In the short term, the pharmaceutical industry and hygiene product companies will gain great profit, however, the electric cars industries, plus monetary and banking industries long for changes and new products. Therefore, businesses that work in these fields can be considered good options for long-term investment.

Iranian investors are inclined towards investing in digital currencies, especially Bitcoin, what is your opinion in this regard?

In general, I have no special opinion regarding Iranian investors and fields of investment in Iran and my main focus is global market analysis. My only advice to the people of my country is to learn from last year’s experience in the stock exchange and avoid getting ripped off in other markets.

Douman Sahand

Angel investor

Source: doumansahand.com

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 337 توسط nemoonekarha و در روز شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲:۴۹
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 330
۱۲ / ۶ / ۱۴۰۰ - ۴:۴۶

طرز تهیه کیک کارامل خامه ای

ارزش غذایی کیک ارزش غذایی ۱۰۰ گرم کیک اب ۲۹.۷۰ گرم انرژی ۲۹۰ کالری پروتئین ۵.۴۰ گرم چربی ها ۲.۷۰ گرم کربوهیدرات ها ۶۱.۰ گرم فیبر ۰.۵ گرم کلسیم ۷۰ میلی گرم اهن ۲.۷۲ میلی گرم سدیم ۶۲۳ میلی گرم ویتامین سی ۰.۰ میلی گرم ویتامین A ۴۴ میلی گرم کیک خامه ای کارامل مواد

ارزش غذایی کیک

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم کیک
اب ۲۹.۷۰ گرم
انرژی ۲۹۰ کالری
پروتئین ۵.۴۰ گرم
چربی ها ۲.۷۰ گرم
کربوهیدرات ها ۶۱.۰ گرم
فیبر ۰.۵ گرم
کلسیم ۷۰ میلی گرم
اهن ۲.۷۲ میلی گرم
سدیم ۶۲۳ میلی گرم
ویتامین سی ۰.۰ میلی گرم
ویتامین A ۴۴ میلی گرم

کیک خامه ای کارامل

مواد تشکیل دهنده

ترکیبات کارامل:

 • نصف فنجان شکر.
 • دو قاشق غذاخوری آب.
 • کمی آب لیمو .
 • یک تکه کره کوچک.

ترکیبات کرم:

 • سه فنجان شیر.
 • یک قاشق چایخوری وانیل مایع.
 • نصف فنجان شکر.
 • چهار تخم مرغ .

مواد لازم برای مخلوط کیک:

 • یک و نیم فنجان آرد.
 • چهار تخم مرغ.
 • سه چهارم فنجان شکر.
 • یک چهارم فنجان کره.
 • سه چهارم فنجان شیر.
 • یک قاشق چایخوری وانیل مایع.
 • یک قاشق غذاخوری بیکینگ پودر.

طرز تهیه

 • فر را روی دمای متوسط ??گرم کنید و دو قالب ، یکی بزرگ و دیگری سایز متوسط ??را آماده کنید ، سپس آنها را کنار بگذارید.

تهیه کارامل:

 • هر یک از: وانیل ، لیمو ، آب و شکر را در قالب متوسط ??آماده شده قرار دهید ، سپس قالب را روی آتش بگذارید و مخلوط را روی آتش بگذارید تا کارامل و رنگ قهوه ای آن ایجاد شود.
 • کارامل را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

تهیه کرم:

 • تمام مواد خامه را در کاسه همزن بریزید و همزن را روی هم بزنید تا مواد یکدست شوند ، سپس مخلوط خامه را روی کارامل داخل قالب بریزید.

تهیه کیک:

 • مواد خشک را در یک کاسه بریزید ، با قاشق هم بزنید ، سپس مخلوط را کنار بگذارید.
 • مواد مایع را در کاسه مخلوط کن بریزید و همزن را بچرخانید تا مواد مایع به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند.
 • مخلوط مواد خشک را به تدریج به مخلوط مواد مایع اضافه کنید و همزن را تا زمانی که ضخامت مناسب کیک را بدست آورید ادامه دهید.
 • مخلوط کیک را روی مخلوط کارامل داخل قالب بریزید و سطح مخلوط کیک را صاف کنید ، سپس قالب را داخل قالب بزرگ قرار دهید و فاصله بین دو قالب را با آب پر کنید.
 • دو قالب را داخل فر از قبل گرم شده قرار دهید و کیک را به مدت چهل دقیقه بپزید تا کیک و کارامل خامه ای نرم شوند.
 • کیک کارامل خامه ای را از فر خارج کرده و کنار بگذارید تا کاملاً خنک شود ، سپس آن را به یک ظرف پهن پهن کنید.
 • کیک را در یخچال قرار دهید تا کاملاً خنک شود و از طعم خامه کارامل اشباع شود ، سپس آن را برش زده و سرد سرو کنید.

 

کیک کاکائویی با خامه کارامل

زمان پخت ۴۵ دقیقه
به اندازه کافی برای ۶ نفر

 

مواد تشکیل دهنده

مواد لازم برای لایه کارامل:

 • یک فنجان شکر

ترکیبات کرم:

 • سه چهارم فنجان شیر خشک.
 • دو فنجان شیر.
 • سه چهارم فنجان شکر.
 • سه تخم مرغ بزرگ.
 • یک قاشق چایخوری وانیل مایع.

مواد لازم برای مخلوط کیک:

 • یک فنجان و یک چهارم آرد.
 • نصف فنجان روغن ذرت .
 • نصف فنجان شیر.
 • سه چهارم فنجان شکر.
 • یک چهارم قاشق چایخوری نمک.
 • یک چهارم قاشق چای خوری بی کربنات سودا.
 • یک و نیم قاشق چای خوری بیکینگ پودر.
 • یک قاشق چایخوری وانیل مایع.
 • دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو ، آقایان.
 • دو عدد تخم مرغ

 

طرز تهیه

 • فر را روی صد و هشتاد درجه سانتیگراد گرم کنید.
 • قالب گرد مناسب اندازه تهیه کنید.

آماده سازی مخلوط کارامل:

 • شکر را در قابلمه کوچکی روی آتش بگذارید و شکر را بگذارید تا بسوزد و تا زمان شکل گیری کارامل.
 • کارامل را در قالب آماده شده بریزید و کنار بگذارید تا خنک شود.

آماده سازی مخلوط خامه:

 • هر کدام: شیر مایع و خشک ، وانیل ، تخم مرغ و شکر را در یک ظرف عمیق بریزید و مخلوط را هم بزنید تا مواد یکدست شوند.
 • مخلوط خامه را روی کارامل داخل قالب بریزید.

آماده سازی مخلوط کیک:

 • بیکینگ پودر ، جوش شیرین ، نمک و آرد را در ظرفی الک کرده و مخلوط را کنار بگذارید.
 • شکر و تخم مرغ را در کاسه مخلوط کن قرار دهید و مخلوط را با همزن برقی بزنید تا یک مخلوط پفکی بدست آید.
 • هر یک از: وانیل ، روغن و شیر را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
 • مخلوط آرد را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا مواد مخلوط شوند.
 • نیمی از مخلوط کیک را روی خامه کارامل داخل قالب بریزید.
 • اضافه کردن کاکائو به نیمی از مخلوط کیک باقی مانده، به خوبی هم بزنید، سپس آن را بر روی پودر سفید کیک در تابه بریزید.
 • قالب را در یک سینی بزرگتر از آن قرار دهید و سینی را با آب پر کنید ، سپس سینی و قالب را داخل فر از قبل گرم شده فرو کنید و کیک را به مدت چهل و پنج دقیقه تا پنجاه دقیقه بپزید تا کیک کاملاً رسیده شود.
 • کیک را از فر خارج کرده و بگذارید تا کاملاً خنک شود ، سپس کیک را در یک ظرف بزرگ سرو کنید.
 • کیک را چند ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید.
 • کیک را از فر خارج کرده ، برش زده و سرد سرو کنید.
ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 330 توسط nemoonekarha و در روز جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۶:۳۳
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 329
۱۲ / ۶ / ۱۴۰۰ - ۴:۴۵

طرز تهیه کاپ کیک موز

کاپ کیک موز زمان آماده سازی ۱۰ دقیقه زمان پخت ۲۵ دقیقه به اندازه کافی برای ۱۲ نفر مواد تشکیل دهنده یک فنجان و نیم آرد . از هر کدام نصف قاشق چایخوری: بیکینگ پودر و جوش شیرین. نصف قاشق چایخوری نمک. سه عدد موز بزرگ و له شده. سه چهارم فنجان شکر. یک تخم

کاپ کیک موز

زمان آماده سازی ۱۰ دقیقه
زمان پخت ۲۵ دقیقه
به اندازه کافی برای ۱۲ نفر

مواد تشکیل دهنده

 • یک فنجان و نیم آرد .
 • از هر کدام نصف قاشق چایخوری: بیکینگ پودر و جوش شیرین.
 • نصف قاشق چایخوری نمک.
 • سه عدد موز بزرگ و له شده.
 • سه چهارم فنجان شکر.
 • یک تخم مرغ.
 • یک سوم فنجان کره آب شده.

طرز تهیه

 • فر را با کارکردن در دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد و آماده سازی قالب های کاپ کیک با اسپری کردن آنها با اسپری آشپزی یا قرار دادن یک لایه کاغذ مومی در آنها آماده کنید.
 • آرد را با بیکینگ پودر ، جوش شیرین و نمک مخلوط کرده و کنار بگذارید.
 • موز ، شکر ، تخم مرغ و کره را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید.
 • مخلوط مواد خشک را به مخلوط مواد مایع اضافه کنید تا یک مخلوط یکدست ایجاد شود.
 • مخلوط را در قالب های کاپ کیک بریزید و به مدت ده تا پانزده دقیقه در فر بپزید.

 

کاپ کیک موز با عسل و خامه دارچین

زمان آماده سازی ۱۰ دقیقه
زمان پخت ۳۰ دقیقه
به اندازه کافی برای ۱۲ نفر

 

مواد تشکیل دهنده

 • یک و نیم فنجان آرد همه منظوره.
 • سه چهارم فنجان شکر.
 • یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر.
 • نصف قاشق چایخوری جوش شیرین.
 • یک چهارم قاشق چایخوری نمک.
 • نصف فنجان کره بدون نمک آب شده.
 • یک و نیم فنجان موز له شده ، به اضافه یک موز برای تزئین.
 • دو عدد تخم مرغ بزرگ.
 • نصف قاشق چایخوری عصاره وانیل.
 • خامه دارچین با عسل.

طرز تهیه

 • فر را با کارکردن در دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد و آماده سازی قالب کاپ کیک با قرار دادن یک لایه کاغذ مومی در آن آماده کنید.
 • آرد ، شکر ، بیکینگ پودر ، جوش شیرین و نمک را در یک کاسه مخلوط کنید.
 • کره را با موز ، تخم مرغ و وانیل خوب مخلوط کنید ، سپس مواد را به مخلوط مواد خشک اضافه کرده و خوب هم بزنید.
 • مخلوط را در قالب کیک بریزید و به مدت بیست و پنج تا سی دقیقه در فر بپزید.
 • تزئین کاپ کیک با خامه و برش موز.

تهیه کرم:

مواد تشکیل دهنده:

 • یک فنجان و یک چهارم شکر خوب.
 • ½ فنجان کره بدون نمک در دمای اتاق.
 • یک قاشق غذاخوری عسل.
 • یک هشتم قاشق چایخوری دارچین.

طرز تهیه:

مواد را با یک همزن برقی به مدت چهار تا پنج دقیقه مخلوط کنید تا یک کرم یکدست ایجاد شود.

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 329 توسط nemoonekarha و در روز جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۵:۳۸
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 326
۱۰ / ۶ / ۱۴۰۰ - ۶:۲۴

حسابرسی سرمایه‌گذاری های دومان سهند توسط کارشناس رسمی دادگستری

حسابرسی سرمایه‌گذاری های دومان سهند توسط کارشناس رسمی دادگستری ۱۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی بر اساس حسابرسی مالی کارشناس رسمی دادگستری؛ دومان سهند بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی ۱۰۰میلیون دلار (بر اساس برابری نرخ دلار به ریال در آن زمان ) جذب سرمایه داشته است. بر اساس همین

حسابرسی سرمایه‌گذاری های دومان سهند توسط کارشناس رسمی دادگستری

۱۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی

بر اساس حسابرسی مالی کارشناس رسمی دادگستری؛ دومان سهند بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی ۱۰۰میلیون دلار (بر اساس برابری نرخ دلار به ریال در آن زمان ) جذب سرمایه داشته است.

بر اساس همین گزارش، در طی دو سال بیش از ۵۰ میلیون دلار اصل و سود سرمایه گذاران با آنها تسویه شده و قرارداد آن‌ها تمدید نشده و همچنین بیش از ۳ میلیون دلار حقوق و مزایا به کارمندان خود پرداخت کرده است.

در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ حدود ۴۰ میلیون دلار جذب سرمایه دومان سهند بوده است . کاهش ۱۰ میلیون دلاری جذب سرمایه در سال ۲۰۱۶ ، نشان از سوددهی شرکت و عدم نیاز به جذب پول از سرمایه گذاران جدید و تکیه بر توانایی های مالی شرکت داشت.

جزئیات حسابرسی ۶۰۰ صفحه ای انجام شده به شرح ذیل است :

شرکت سرمایه گذاری دومان سهند در تیر ماه سال ۱۳۹۴ با شماره ثبت ۴۷۵۶۸۰ از اداره ثبت شرکت ها زیر نظر قوه قضاییه مجوز تاسیس گرفت.

در آگهی تاسیس این شرکت که در سایت روزنامه رسمی کشور زیر نظر قوه قضائیه قابل رویت است (تصویر شماره ۱ که در انتهای این متن قابل رویت است)، جذب سرمایه داخلی و خارجی در زمینه‌های مختلف عمرانی و خدماتی قید شده است. دومان سهند از همان بدو تاسیس شرکت به عنوان مدیرعامل و سهامدار ارشد این شرکت و صاحب حق امضا انتخاب شد. بر اساس درخواست سهامداران این شرکت، آقای سید مصطفی موسوی؛ کارشناس رسمی دادگستری با شماره پروانه ۱۰۶۶۶؛ حسابرسی مالی شرکت دومان سهند را در تابستان سال ۱۳۹۷ در ۶۰۰ صفحه انجام داد.

در این حسابرسی ۶۰۰ صفحه ای، کلیه تراکنش‌های مالی این شرکت و زیرمجموعه‌های آن و همچنین سهامداران مورد بررسی قرار گرفته است. خلاصه کلیه فعالیت های این شرکت در صفحه ۱۴ این حسابرسی نمایان است (تصویر شماره ۲ که در انتهای این متن قابل رویت است).

بر اساس گزارش حسابرسی در صفحه مذکور این شرکت ۸۳۰ فقره قرارداد سرمایه گذاری با ۲۵۹ نفر منعقد کرده است. طبق ردیف (۳_۲_۴) در صفحه ۱۴ گزارش مالی شرکت دومان سهند ارزش قراردادهای سرمایه گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد ریال بوده است. بر اساس ردیف(۲_۲_۴) صفحه ۱۴ حسابرسی مالی شرکت دومان سهند با ۱۱۹ نفر از سرمایه گذاران مبلغ بیش از ۱۷۰۰ میلیارد ریال را تسویه نموده است و در سه ماهه آخر سال ۱۳۹۶ با ۱۳۹ نفر قراردادهایی با ارزش بیش از ۱۴۰۰ میلیارد ریال داشته است.

کاهش جذب سرمایه حدود ۳۰۰ میلیارد ریالی نشان از عدم نیاز شرکت به جذب سرمایه بیشتر به دلیل سوددهی داخلی زیرمجموعه ها بوده است. با توجه به تصویر دوم صفحه ۱۴ حسابرسی مالی شرکت دومان سهند با سربرگ کارشناسی رسمی دادگستری، با شماره پروانه و شماره تماس ایشان و مهر قانونی منتشر شده است.

خلاصه این گزارش در محضر مقام قضایی ، توسط کارشناس حسابرسی مذکور ارائه و توسط دوربین های مراجع قضایی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

آگهی تاسیس شرکت سرمایه گذاری دومان سهند (تصویر شماره یک)

آگهی تاسیس شرکت سرمایه گذاری دومان سهند (تصویر شماره یک)

آگهی تاسیس شرکت سرمایه گذاری دومان سهند (تصویر شماره یک)

گزارش حسابرسی سرمایه‌گذاری های دومان سهند توسط کارشناس رسمی دادگستری(تصویر دو)

گزارش حسابرسی سرمایه‌گذاری های دومان سهند توسط کارشناس رسمی دادگستری(تصویر دو)

گزارش حسابرسی سرمایه‌گذاری های دومان سهند توسط کارشناس رسمی دادگستری(تصویر دو)

 

منبع: www.doumanmoney.com

ثبت شده در سایت دومان سهند طی شماره 326 توسط nemoonekarha و در روز چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۴:۰۱
© Copyright 2024 https://nemoonekarha.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر